همایش یک روزه آگاهی بخشی در خصوص سرطان سینه به بانوان شاغل در صنایع استان هرمزگان

همایش یک روزه آگاهی بخشی در خصوص سرطان سینه به بانوان شاغل در صنایع استان هرمزگان

همایش یک روزه آگاهی بخشی در خصوص سرطان سینه به بانوان شاغل در صنایع استان هرمزگان در تاریخ 6 آبان ماه سال جاری به همت مرکز تحقیقات ثبت سرطان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناسبت نامگذاری ماه اکتبر سال2015 توسط WHO به عنوان ماه سرطان صورتی (Breast Cancer) برگزار شد.
با توجه به اهمیت تشخیص زود هنگام در درمان بیماری سرطان و لزوم توجه بیشتر به این مساله و ضرورت آموزش در این خصوص، موسسه خیریه نور برنامه هایی را برای انجام این مهم در مراکز مختلف در دستور کار قرار داده است که اولین برنامه این همایش بوده است .
برگزاری این همایش همزمان با حرکت جهانی آگاهی سازی درباره سرطان پستان با همکاری مرکز تحقیقات مادر و کودک و موسسه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نور با حضور قریب به 100 نفر از بانوان شاغل در صنایع فولاد هرمزگان، آلومینیوم المهدی، مجتمع کشتی سازی ندیم گسترش و جمعی از کارکنان و کارآموزان سازمان فنی و حرفه‏ ای بندرعباس در سالن ابن‌سینا مجتمع فارابی صورت گرفت.  
در مراسم افتتاحیه جناب آقای دکتر مهربان شاهی ریاست مرکز تحقیقات ثبت سرطان پس از خوش آمدگویی و اشاره به لزوم پیشگیری از سرطان، درخصوص اهمیت تشخیص زودهنگام سخنان خود را ایراد فرمودند. در ادامه برنامه اساتید گروه مامایی، خانم‌ها عارفه شاهی، دکتر نسیبه روزبه و ساناز صفرزاده به ارائه مطالب خود پیرامون سرطان سینه، بیماری های خوش خیم سینه و غربالگری و نحوه انجام معاینات پرداختند. همچنین اطلاعاتی درخصوص سایر سرطان های اختصاصی بانوان (سرطان تخمدان، رحم، دهانه رحم) به صورت پمفلت در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت. 
در کنار این مراسم موسسه خیریه نور نسبت به معرفی موسسه و توزیع فرم های همکاری و کمک های نقدی و غیرنقدی اقدام نمود.
همایش پس از پرسش و پاسخ شرکت کنندگان و تشکر و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری خاتمه یافت. در پایان از شرکت کنندگان نظرسنجی به عمل آمد و نتایج حاکی از تمایل شرکت کنندگان به تداوم برگزاری چنین جلساتی در مورد سایر موضوعات مشابه باتوجه به مواجهات شغلی شاغلین صنایع بود.
لازم است از توجه ویژه دانشگاه علوم پزشکی ایران و در راس آن ریاست محترم دانشگاه آقای دکتر شکاری، معاونت محترم پژوهشی دانشگاه آقای دکتر نجاتی زاده، رییس مرکز ثبت سرطان آقای دکتر شاهی، مدیر پژوهشی دانشگاه خانم دکتر داوری دولت‌آبادی، اعضا محترم هیات علمی دانشگاه که سخنرانان همایش بودند و نیز خانم آسیه پرمهر و همکاران ایشان در مرکز تحقیقات مادر و کودک که جهت برگزاری همایش زحمات فراوانی متحمل شدند کمال قدردانی به عمل آید. 
 

تاریخ درج: 1394/10/05