افتتاحیه بخش شیمی درمانی بیمارستان حضرت رسول (ص)

افتتاحیه بخش شیمی درمانی بیمارستان حضرت رسول (ص)

اولین پروژه موسسه خیریه نور در زمینه احداث و تجهیز مراکز درمانی تخصصی سرطان در بیمارستان حضرت رسول(ص) تهران با حضور وزیر محترم بهداشت، درمان و
آموزش پزشکی، جناب آقای دکتر هاشمی و ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ایران و سایر مسوولان  دانشگاه و بیمارستان در روز 29 آذر افتتاح گردید.
این بخش که ظرفیت پذیرش 11 بیمار مبتلا به سرطان جهت شیمی درمانی را دارد با هدف بالا بردن ظرفیت پذیرش بیماران و کاهش زمان انتظار بیماران برای انجام شیمی  درمانی در داخل بیمارستان حضرت رسول احداث، تجهیز و آماده بهره برداری گردید. 
در این مراسم وزیر محترم بهداشت با اشاره به وضعیت بیماری سرطان در کشور افزود: شیوع سرطان جهان‌گیر شده است، البته در کشور ما به نسبت کشورهای صنعتی کمتر است اما با بالا رفتن سن جمعیت رشد سرطان را شاهد خواهیم بود. 
وی همچنین اشاره کرد: بیش از 200 مرکز درمان سرطان در کشور در سه سطح شیمی‌درمانی، رادیو تراپی و درمان های پیشرفته در 13 قطب درمانی آموزشی و پژوهشی به بهره برداری خواهند رسید که این طرح تا پایان سال آینده به اتمام می رسد و بودجه لازم از مسیر طرح تحول سلامت و بخشی از آن توسط خیرین و دانشگاه‌ها تامین می‌گردد. 
وزیر بهداشت در خصوص کمبودها در حوزه درمان سرطان عنوان کرد: ما در حوزه نیروی انسانی کمبود نداریم بلکه کمبود برای فضای فیزیکی و تجهیزات است.رقم سرمایه گذاری بالغ بر هزار میلیارد است که امیدواریم مشوقی برای ادامه اقدامات باشد. ما انتظار داریم که نظامیان هم با صبر و جدیت سر قول خود بمانند. 
 

تاریخ درج: 1394/05/05