اسکان بیماران

موسسه خیریه نور به منظور حمایت از بیماران مبتلا به سرطان نیازمند تسهیلاتی برای اسکان عزیزانی که از شهرستان های مختلف جهت ادامه و تکمیل فرآیند درمان به تهران یا بندرعباس مراجعه می کنند، در نظر گرفته است. با تجهیز و راه اندازی بیمارسرا در مراکز مختلف از جمله تهران و بندرعباس این امکان فراهم شده است تا بیماران نیازمند علاوه بر درد بیماری، دغدغه افزونتری همچون هزینه درمان و نیز معضل اسکان در طی درمان را نداشته و با ذهنی آسوده و امید به آینده به درمان و نتیجه آن بیندیشد. در حال حاضر در دو مرکز بیمارسرا تجهیز و به بهره برداری رسیده است و امید آن داریم که در آینده نزدیک و با فعال شدن شعب و نمایندگی های نور در سایر نقاط کشور، شاهد راه اندازی بیمارسراهای دیگر برای رفاه حال هموطنان باشیم.

 1) بیمارسرای نور (تهران) ساختمان این بیمارسرا توسط خیرین نیک اندیش جناب آقای بندری و سرکار خانم صدر به منظور اسکان بیماران اعزامی از شهرستان ها به تهران، در اختیار موسسه قرار گرفت که با توجه به نوع کاربری پس از انجام عملیات ساختمانی و تاسیساتی و تجهیز آن، آماده بهره برداری شد. این بیمارسرا در خیابان سمیه واقع شده و ظرفیت پذیرش 18 بیمار بعلاوه یک همراه را دارد. متقاضیان استفاده از بیمارسرا میتوانند با تکمیل فرم درخواست که در بخش " کمک هزینه تامین دارو " بارگذاری شده است و ارسال و یا تحویل آن به موسسه و در دست داشتن معرفی نامه از پزشک که به تایید مددکاری نور رسیده است نسبت به درخواست پذیرش اقدام کنند.

 2) بیمارسرای امید (بندرعباس) با توجه به فعالیت موسسه در استان هرمزگان به مرکزیت بندرعباس، با حمایت معنوی و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و مسوولین آن، ایجاد بیمارسرا جهت ارائه خدمات به بیماران اعزام از شهرها و روستاهای استان و شهرهای همجوار در دستور کار قرار گرفت که با پیگیری نمایندگی نور در بندرعباس ساختمان بیمارسرا تامین و تجهیز گردید و به بهره برداری رسید. این بیمارسرا در حال حاضر به بیماران نیازمند مبتلا به سرطان که غالبا در بخش سرطان امید بیمارستان شهید محمدی بندرعباس تحت درمان قرار میگیرند خدمات اسکان در طول دوره درمان را ارائه می دهد.