0

وضعیت کنونی


موسسه خیریه نور پس از شروع فعالیت رسمی در آذرماه سال 93، به منظور دستیابی به اهداف طراحی شده، ترسیم چشم انداز و ماموریت موسسه، تعیین استراتژی و نیز برنامه‌ریزی کوتاه مدت و بلند مدت را در دستور کار خود قرار داد. 
در حال حاضر و با گذشت یک سال از شروع فعالیت موسسه درصد بالایی از برنامه های تدوین شده برای سال 93 محقق شده است.
در بخش سازمانی راه اندازی دو دفتر غیر از تهران در دو مرکز استان از جمله این برنامه‌ها بود که خوشبختانه با همت موسسه و همکاری خیرین استان های هرمزگان و لرستان و نیز مساعدت قابل تقدیر دانشگاه های علوم پزشکی هرمزگان و لرستان و روسای محترم این دانشگاه ها، فعالیت موسسه در مراکز بندرعباس و خرم آباد شروع و ارائه خدمات به بیماران مبتلا به سرطان در این مناطق آغاز گردیده است.
در بندرعباس با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و آقای دکتر شکاری در راس این دانشگاه، دفتر مددکاری موسسه در بخش امید بیمارستان شهید محمدی راه اندازی گردید تا ضمن تقویت پل ارتباطی با بیماران نیازمند، مقری برای ارائه خدمات به بیماران و ستاد هماهنگی برنامه‌های آگاهی بخشی موسسه در خصوص سرطان در منطقه باشد. همچنین با توجه به نیاز منطقه و مراجعه بیماران از شهرها و روستاهای دوردست در استان به بندرعباس، بیمارسرای امید برای اسکان این افراد به همراه یک همراه، تدارک و تجهیز گردیده است. 
در خرم آباد نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مسئولین بیمارستان شهید رحیمی، علاوه بر راه اندازی دفتر موسسه در این مرکز، با توجه به نیاز مبرم استان و شهرهای اطراف به تخت شیمی درمانی، احداث و تجهیز یک بخش شیمی درمانی به مساحت تقریبی400 متر مربع و گنجایش 14 تخت در بیمارستان شهید رحیمی در دستور کار قرار گفت که پیشرفت عملیات ساختمانی این پروژه تا آذر ماه سال 94، 70% بوده است و امید است با همت خیرین و تلاش موسسه تا پایان سال به بهره برداری برسد.
در تهران با وجود دفتر مرکزی و انجام عملیات ستادی برای مدیریت فعالیت‌های سایر مراکز، پروژه‌هایی در راستای اهداف موسسه تعریف و تنظیم شد.
در ارتباط با مراکز دانشگاهی علوم پزشکی در تهران، به دنبال آمادگی دانشگاه علوم پزشکی ایران مبنی بر همکاری با موسسه، با توجه به نیاز موجود، پروژه احداث و تجهیز بخش شیمی درمانی سرپایی در بیمارستان رسول اکرم (ص) با ظرفیت 11 تخت شیمی درمانی آغاز گردید که طبق برنامه پیش بینی شده تکمیل شده و در تاریخ 29 آذرماه 1394 توسط وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جناب آقای دکتر هاشمی و هیات به صورت رسمی همراه افتتاح گردید. همچنین به منظور رفع مشکل بیماران اعزامی از شهرستان‌ها که با وجود عدم تمکن مالی و هزینه های درمان، اسکان در دوره درمان نیز معضل بزرگی برای آنان می باشد، بیمارسرای نور برای اسکان بیماران مبتلا به سرطان نیازمند در تهران که تحت پوشش موسسه قرار می گیرند تهیه و تجهیز گردید. ساختمان این بیمارسرا که در خیابان سمیه تهران واقع است توسط نیکوکار نیک اندیش آقای بندری در اختیار موسسه قرار گرفت که پس از انجام بازسازی و تعمیرات کلی آماده بهره‌برداری شده که لازم است از جناب آقای بندری و همسر گرامی ایشان، سرکار خانم صدر، که مشوق و یاریگر موسسه در راه اندازی این بیمارسرا بودند، قدردانی به عمل آید.
علاوه بر پروژه های در دست اقدام، پرداخت کمک هزینه درمان و دارو به بیماران نیازمند و نیز اقدامات و مذاکرات برای مشارکت در طرح های پژوهشی-کاربردی در زمینه سرطان و نیز فعالیت های آگاهی بخشی در خصوص سرطان و راه های کاهش ریسک این بیماری از دیگر فعالیت های موسسه در دوره یکساله پس از تاسیس بوده است.